ZADBAJ O SIEBIE! Pierwsza w Polsce profesjonalna dieta płynna *** SYCĄCE ZUPY I SOKI / SMOOTHIE Wysyłka w pakietach tygodniowych

Ekologia - zdrowa zupa w szklanym słoiku

Jak myślisz, dlaczego jedzonko dla niemowląt przechowywane jest w szklanych słoikach? Odpowiedź jest prosta - żywność w szklanych słoikach to najzdrowszy i najbezpieczniejszy znany do tej pory sposób na przechowywanie jej. Na szczęście moda na szkło powróciła. Ludzie w końcu zaczęli dostrzegać szkodliwość plastiku, a tym samym korzyści płynące z użytkowania szklanych opakowań. Dzięki temu małymi krokami zaczynamy dbać o własne zdrowie oraz środowisko.


Szklane opakowania - produkcja

Ważne jest, abyśmy mieli pełną świadomość tego, jak wielkim wyzwaniem jest produkcja w szklanych opakowaniach. Traktujemy naszych Klientów jak przyjaciół, a z tymi zawsze szczerze.

Tak więc kiedy następnym razem, stojąc przed sklepową półką, będziesz się zastanawiać, dlaczego soczek w szklanej butelce kosztuje więcej niż w plastikowej, pomyśl o wydatkach, które wiążą się z transportem...

Szkło jest cięższe od plastiku. Szklane opakowanie to około 40 % masy transportowanego produktu. Pozostałe 60% stanowi zupa. W przypadku opakowania z tworzywa sztucznego ten stosunek to 4 do 96 procent. Tym samym transport partii np. zupy w słoikach jest kosztowna ze względu na swoją wagę i problematyczna z powodu kruchości. Mimo tych wyzwań my wybraliśmy szkło.


Szklane opakowania na żywność, czyli recykling na medal

Dla nas ważne jest to, że szklane opakowania są surowcem wręcz idealnie nadającym się do recyklingu. Można je przetwarzać nieskończoną ilość razy, uzyskując raz po raz pełnowartościowy pojemnik. Co więcej, dzięki recyklingowi szkła zmniejsza się zużycie energii, wody i innych surowców potrzebnych np. do wyprodukowania słoika czy szklanej butelki od nowa.

Nasi klienci oddają nam puste słoiki, prosimy ich aby wyrzucili wieczka (najlepiej do specjalnego żółtego pojemnika) a słoiki jedynie wypłukali, nie myli ich w zmywarce. My to zrobimy w odpowiedni sposób. Najpierw ze słoika ściągamy ręcznie etykiety, później jest on płukany, a następnie myty w zmywarce w 65 stopniach. Tuż przed ponownym użyciem znów zostaje wyparzony, tym razem gorącą parą.

Ekologia - zdrowa zupa w szklanym słoiku

Zdrowa zupa - zwrot słoików

Sprzyjamy naszym ciałom i Matce Ziemi, dlatego wybraliśmy szklane słoiki. Możesz je u nas oddawać, a my z radością je wykorzystamy. Z uwagi na koszty recyclingu tj: zdjęcie etykiety, umycie w zmywarkach, następnie ponowne wyparzenie, nie oddajemy kaucji zwrotnej.  Pamiętaj jednak, że  dzięki Twojej pomocy możemy razem robić coś pozytywnego dla środowiska i mieć swój mały wkład w jego poprawę. 

Jeśli zamawiasz nasze zupy na terenie Wrocławia, oddajesz nam słoik przy kolejnej dostawie lub przywozisz je do punktu odbioru.

W przypadku zamówień z innych miast możemy odbierać słoiki kurierem. Niezależnie od kosztów chcemy podjąć się akcji zbierania słoików i gorąco zachęcamy Cię do współpracy. Wybierz najwygodniejszy dla Ciebie sposób i dołóż swoją cegiełkę do dbałości o naszą planetę każdego dnia! Pamiętaj przy kuracji na dłużej niż tydzień zwrot słoików kurierem na koniec trwania diety (chodzi o koszt przesyłki) - prosimy w tym względzie o zrozumienie. 

Jak przygotować słoiki do zwrotu: 

NIE WYRZUCAJ NASZEGO KARTONU i NIE MYJ SŁOIKÓW W ZMYWARCE – my to zrobimy, wypłucz słoiczki dokładnie letnią wodą. Wyrzuć wieczka do właściwego zbiornika na odpady – jest to drobny metal, więc mają trafić do pojemnika żółtego na tworzywa sztuczne. My nie możemy ich użyć, ale może znasz kogoś komu się przydadzą- spytaj więc zanim się ich pozbędziesz. Słoiki spakuj do naszego kartonu wkładając je w otwory, tak aby słoiki nie pobiły się. Zgłoś nam chęć zwrotu słoików, otrzymasz wówczas do wydrukowania list przewozowy, który wraz z kartonem (lub kilkoma kartonami) przekażesz kurierowi. We Wrocławiu możemy odebrać od Ciebie słoiki przy kolejnej dostawie, jeśli nie planujesz takiej możesz przywieźć słoiki do naszego punktu odbioru, po uprzednim kontakcie z Biurem Obsługi. 


Zachęcamy również do przeczytania tego artykułu: Moda na szkło